Duben 2011

Jak mě vyhodili z práce - za Mahjong

14. dubna 2011 v 19:05 | Karel Vohnout
Nikdy jsem nebyl flákač a i když jsem třeba vykonával práci, která mě nebavila, snažil jsem se pracovní úkoly plnit svědomitě a tak, aby šéf neměl nejmenší důvod mě nějakým způsobem kárat. Protože mám rád počítačové hry všeho druhu, zastával jsem většinou různé pozice ve firmách, zabývajících se vytvářením počítačových nebo konzolových her. Nejraději jsem měl testování nových her, protože práce mi byla současně i zábavou a mohl jsem si v pracovní době nějakou tu pěknou hru zahrát a současně i přispět k vychytání případných much.

A přesto se mi hraní počítačových her stalo osudným.

Minulý týden jsem dostal za úkol napsat recenzi na Mahjong hry. Pro neznalé se jedná o jakousi obdobu českého pexesa, s tím rozdílem, že Mahjong se hraje s kameny, na kterých se nachází čínské symboly. S chutí jsem se pustil do práce a začal jsem zkoušet všemožné Mahjong hry, od Mahjong Animal až po starou klasiku Mahjong Tower. Napsal jsem několik minirecenzí na tyhle pěkné hry a čekal pochvalu od šéfredaktora našeho herního magazínu.

Jenomže jsem se dočkal něčeho jiného. Dostal jsem padáka. Sice s odstupným ve výši celoročního platu, ale i tak je to padák.

"Náš herní magazín se ruší, protože nejsou čtenáři ani peníze na jeho další rozvoj", řekl mi ředitel. "Recenzi na Mahjong si tedy schovej a zkus se poohlédnout po jiném místě."
Co se dá dělat. Budu si muset najít něco jiného. A na Mahjong, na ten zcela určitě dlouho nezapomenu.